niedziela, 16 sierpnia 2020

Facebook dla każdego


Wirtualna Kultura postanowiła się przekonać na własnej skórze, jakie mogą być skutki spotkania z Iloną Zakowicz na Skypie. To samo uczyniło kilkunastu seniorów, głównie seniorek,  którzy tak jak ona chcieli się upewnić, że korzystają z Facebooka w sposób bezpieczny.

Ilona zapowiadała, że uczestnicy warsztatów dowiedzą się:
  • jak zadbać o swoją prywatność na Facebooku,
  • z jakich narzędzi korzystać, by zachować/wzmocnić bezpieczeństwo na FB,
  • jakie pułapki czyhają na użytkowników FB,
  • na co warto zwrócić uwagę, korzystając z FB,
  • jak zabezpieczyć swoje konto.
Wirtualna Kultura potwierdza - tak było. Co więcej, można było zadawać pytania w trakcie zajęć i po ich zakończeniu. Ona oczywiście z tego skorzystała, bo okazało się, że jej czujność i uważność były uśpione. Facebook jest dla ludzi, ale ... Ilona przysłała jej link do Centrum pomocy. Może Wam też się przyda:
Po zajęciach Wirtualna Kultura zdalnie z Iloną przejrzała ustawienia swojego Facebooka. O matko, ile tego jest do ustawienia, a Ilona wie to wszystko.

Niewiedza Wirtualnej Kultury nie ma granic. Dlatego już zapisała się na kolejne zdalne zajęcia:
  • 2 września (środa), godz. 17.00-19.00, “Bezpieczeństwo w sieci, czyli jak bez obaw korzystać z internetu”. Prowadzenie: Martyna Wilk, specjalistka ds. edukacji cyfrowej. Spotkanie online.
Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Zapisy mailowo: senior@zoltyparasol.org.

To wszystko odbywa się w ramach Dojrzałej Partycypacji, która zaczęła się w lipcu i skończy w grudniu. Bądźcie czujni i nie przegapcie okazji do udziału w różnorodnych zajęciach. Informacje są stale publikowane na Facebooku i stronach domowych Żółtego Parasola oraz od czasu do czasu na blogu:

Uwaga. Wirtualna Kultura zrobiła powyższe zdjęcia na Nowym Targu w zeszłym roku przed rozpoczęciem Marszu Kapeluszy. Ilona wyróżniała się niebieskim kolorem:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz