sobota, 22 sierpnia 2020

Ojej, nie wyśpicie się z powodu literatury!


Drodzy Czytelnicy, Miłośnicy Wrocławia i dobrej literatury, szykujcie się na dziewiątą Europejską Noc Literatury, którą skończy się chyba przed północą. Wydarzenie przygotowuje Strefa Kultury Wrocław. Temat "Podróż" wybrał kurator Europejskiej Nocy Literatury, a jest nim Max Cegielski. To on wybrał też fragmenty 10 dzieł europejskiej literatury, które zostaną zinterpretowane na żywo przez 10 aktorek i aktorów w 10 wyjątkowych, na co dzień trudno dostępnych, lokalizacjach na osiedlu Powstańców Śląskich.

Termin ENL: 29 sierpnia 2020 (sobota):
  • kliknijcie: Mapa lokalizacji miejsc czytań,
  • Godziny czytań we wszystkich miejscach: 14:00,15:00, 16:00, 17:00, 18:00 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00.
  • Czytania odbywają się symultanicznie, co stwarza możliwość wysłuchania wszystkich 10 tekstów.
Wydarzenie będzie w tradycyjnej formule z uwzględnieniem wszelkich wynikających z sytuacji epidemicznej wymogów sanitarnych. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniu na żywo, przygotowane zostaną filmowe rejestracje spotkań.

Jednym z miejsc czytania jest dawny szpital kolejowy, teraz Pod Ciśnieniem. O historii tych budynków opowiada Ewa Pluta, znana nam z ART Senior Walks:

Uwaga. Na pierwszym zdjęciu możecie wypatrzyć Wirtualną Kulturę na Polanie Popowickiej z nieznaną jej grupą (kliknijcie na zdjęcie), która dziękuję pomysłodawcom i wykonawcom projektu Zielone Płuca Popowic - miejsca sąsiedzkich spotkań są super:
Na drugim zdjęciu jest przepiękna salamandra, którą sfotografowała Maja z Popowic.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: