środa, 19 sierpnia 2020

Międzypokoleniowe quizy online - propozycja WCRS


Wirtualna Kultura przy różnych okazjach podkreśla, że cieszy ją, że Wrocław ma ambicję bycia miastem międzypokoleniowym. Ołbin świetnie się wpisuje w tę wizję Wrocławia - liczne przykłady działań międzypokoleniowych są podane na Facebooku Żółtego Parasola. Czy pamiętacie zawody bingo, luty 2020?
Wirtualna Kultura mile wspomina też międzypokoleniowe warsztaty fotografii i konstrukcji "Kooperacja-akcja", w których wzięła udział z Elą z Nadodrza:
Obie wtedy żałowały, że na warsztaty nie zdecydowały się prawdziwe międzypokoleniowe ekipy. Zobaczymy, jak będzie teraz z propozycją WCRS.

Przed chwilą Wirtualna Kultura dostała mail z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego z informacją o międzypokoleniowych grach online. To kolejny przykład, jak ważny jest łańcuszek: dziadkowie, rodzice, dzieci, wnukowie, który można rozszerzyć o sąsiadów.  Przeczytajcie, co WCRS proponuje:

Szanowni Państwo,

do propozycji Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego dołączą niebawem quizy online. Do udziału w nich zapraszamy międzypokoleniowe zespoły (rodziców i dzieci, dziadków i wnuków, sąsiadów i dzieci), które chcą sprawdzić swoją wiedzę i zmierzyć się z innymi drużynami.

Gra jest bezpłatna, odbywa się online w czasie rzeczywistym i trwa ok. 60 min. Każdy z quizów będzie miał swój temat przewodni.

Tematem pierwszej gry, na którą zapraszamy 25 sierpnia o godz. 17.00, jest literatura dziecięco-młodzieżowa. Zdecydowanie przydadzą się wspomnienia rodziców, dziadków czy sąsiadów oraz najnowsze lektury dzieci - zdecydowanie stawiamy na współpracę w zespole.

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo w dołączonej poniżej informacji prasowej. W przypadku dodatkowych pytań z Państwa strony bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Beata Nawrotkiewicz
beata.nawrotkiewicz@wcrs.wroclaw.pl
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
tel. 71 77 24 914


Informacja prasowa
Zagraj w międzypokoleniowy rodzinno-sąsiedzki quiz


Quizy rodzinno-sąsiedzkie to cykl spotkań online z mieszkańcami Wrocławia i aglomeracji, które odbędą się w czasie rzeczywistym na platformie e-learningowej. Jest to najnowsza propozycja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, które podczas kwarantanny uruchomiło szereg działań na rzecz mieszkańców Wrocławia. Działania, których celem jest wsparcie seniorów, nauczycieli, rodzin i rodziców przeniosły się w czasach pandemii do Internetu.

W grze Quizy rodzinno-sąsiedzkie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które chcą spędzić miło czas z rodziną, sąsiadami, znajomymi. Jedynym warunkiem jest to, aby w jednej drużynie znajdowali się przedstawiciele dwóch pokoleń, np. dzieci-dziadkowie lub dzieci-rodzice, dzieci-rodzice-sąsiedzi, dzieci-rodzice-dziadkowie. Drużyny powinny być minimum dwuosobowe. Przewidujemy nagrody dla najlepszych zespołów.

Każdej drużynie, która się zakwalifikuje do gry, wyślemy szczegółowe informacje i pomożemy się z nami połączyć online. Gra trwa około 1 godziny. Quizy to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim umiejętność pracy w zespole z różnych obszarów. Wprowadzamy też ducha rywalizacji między zespołami, biorącymi udział w zabawie.

Quiz literacki już 25 sierpnia. Tematem pierwszego quizu rodzinno-sąsiedzkiego będzie wiedza o literaturze. Rodzinny przekładaniec literacki. Nasze ulubione lektury: dzisiaj i gdy dziadkowie i rodzice dziećmi byli...

Zapraszamy na wyjątkowy quiz, w którym możecie sprawdzić stan swojej wiedzy na temat literatury dziecięcej i młodzieżowej, doskonale bawiąc się w miłym towarzystwie rodzino-sąsiedzkim.

Międzypokoleniowo sprawdźcie, jak dobrze pamiętacie bohaterów książek i ich historie. Gra Quizy rodzinno-sąsiedzkie to wyzwanie dla wszystkich miłośników literatury. Żeby dołączyć do gry wystarczy chęć udziału zgłosić poprzez wypełnienie formularza na stronie www.wke.wroclaw.pl.

Termin: 25 sierpnia, godz. 17:00, bezpłatne

Prowadzące: Dorota Szarek, mentor Akademii Talentów i Uzdolnień, Bogumiła Katkowska, WCRS
Narzędzia: komputer z kamerką, słuchawki; dodatkowo – wskazany telefon komórkowy (łatwiej i wygodniej pracować).

Platforma ZOOM, zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox.
Zapisy: www.wke.wroclaw.pl/Formularz

Wydarzenie na Facebooku: WCRS i Akademii Talentów i Uzdolnień

Tematyka kolejnych quizów rodzinno-sąsiedzkich:
31.08. godz. 17.00 – Wrocław od A do Z
31.08, godz. 18.00 – Figury i pomniki Wrocławia
31.08, godz. 19.00 – Park Szczytnicki

Organizatorem Quizów rodzinno-sąsiedzkich jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Wrocławska Koncepcja Edukacyjna II p., pokój 212

(71) 77 24 944 lub (71) 77 24 903

www.wke.wroclaw.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz