niedziela, 2 sierpnia 2020

Wrocław za darmo

Wirtualna Kultura czasami bywała na przystankach tramwajowych i widziała afisze zachęcające do płacenia podatków we Wrocławiu. Ona zachęty nie potrzebowała. Jednak trudno ustalić, dlaczego nie wiedziała nic o programie "Nasz Wrocław".

"Nasz Wrocław" to miejski program, którego celem jest zachęcanie mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz udziału w życiu miasta. Lista partnerów programu stale rośnie. Oferują oni atrakcyjne zniżki w obszarze m.in. kultury, sztuki, sportu, rekreacji, rozrywki czy edukacji.

Z programu mogą korzystać płatnicy podatku we Wrocławiu. Bezpłatne bilety  są do pięciu atrakcji we Wrocławiu, w tym do Aquaparku, ZOO i  Hydropolis. Szczegóły i warunki możecie poznać tutaj:
Program "Nasz Wrocław" został połączony z już działającym programem URBANCARD Premium. Jak dołączyć do programu "Nasz Wrocław" dowiecie się tutaj:

Jeśli w wyszukiwarce napiszecie "Wrocław przyjazny", to okaże się, że  Wrocław jest już w sieci WHO miast przyjaznych starzeniu. Tym szczyci się Wrocławskie Centrum Seniora na swojej stronie domowej:
Gdynia jest pierwszym polskim miastem, które dostało certyfikat miasta przyjaznego starzeniu. Był to rok 2016 -  seniorzy stanowili wtedy w Polsce 24 procent ludności:
Wrocław aplikował o to wyróżnienie dopiero w maju 2018. Wirtualnej Kulturze nie udało się ustalić, kiedy Wrocław stał się oficjalnie miastem przyjaznym starzeniu. Może Wy wiecie?

Takie wyróżnienie zobowiązuje do odpowiednich działań ze strony miasta w różnych obszarach, jak transport, mieszkalnictwo, partycypacja społeczna, szacunek i inkluzja społeczna, komunikacja i informacja, wsparcie społeczności i usługi zdrowotne, przestrzenie publiczne i budynki. Brzmi to groźnie czy przyjaźnie ?
Żółty Parasol świetnie wpisał się w wymaganą "partycypację społeczną" swoim projektem "Partycypacja Dojrzała", w ramach  ASOS 2014-2020 :

Wrocław to też smart city. Smart city to miasto inteligentne wykorzystujące zaawansowane technologie do tego, aby polepszyć jakość życia we wszystkich obszarach funkcjonowania miasta. Wszystko po to, żeby mieszkańcom żyło się lepiej, a jednocześnie by zmalały koszty utrzymania miasta. Wirtualna Kultura pisała o tym już 1 grudnia 2017:

Ile jeszcze zalet mieszkania we Wrocławiu można podać?

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Irena ze Szczepina3 sierpnia 2020 13:32

  Członkowie Klubu Seniora "UŚMIECH" wiele razy korzystali z atrakcyjnych zniżek kupując bilety wstępu na koncerty - w Narodowym Forum Muzyki, "AGORZE",i ciekawe filmy w "Nowych Horyzontach". Byliśmy również w ramach działającego programu URBANCARD Premium w ZOO, Hydropolis i Aquaparku. Wspaniale, że z programu mogą korzystać płatnicy podatku w naszym pięknym i przyjaznym ludziom Wrocławiu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko, Szczepin zawsze jest "na czasie". Brawo!

   Krystyna

   Usuń
 3. Irena ze Szczepina4 sierpnia 2020 13:25

  Droga Wirtualna Kulturo! Szczepin "na czasie" jest dzięki TOBIE! Dziękujemy Ci i dziękować nie przestaniemy! Dużo zdrowia i odkrywaj dla nas Wszystkich ciągle coś nowego i ciekawego.

  OdpowiedzUsuń