piątek, 14 sierpnia 2020

"Łykendowe" propozycje i opowieści z wrocławskich osiedli


Co to się narobiło! Wirtualna Kultura żyje już sporo lat we Wrocławiu, ale nigdy w sierpniu nie było jej tutaj. Rok temu polowała na mewy na niebie w Kołobrzegu, kliknijcie na zdjęcia. A teraz co? Zdalne, online, wirtualne spacery po Wrocławiu. Nawet ukochane Nadodrze, Ołbin, Przedmieście Oławskie i Brochów ogląda na ekranie.

Na szczęście Strefa Kultury Wrocław spisała się na medal. Są już w internecie trzy odcinki serialu "Opowieści z osiedli", a jutro (15 sierpnia 2020) będzie premiera kolejnego odcinka "Sekretne życie Ołbina":

Gospodarzem serialu jest Szymon Maraszewski - absolwent filozofii, autor książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!”, a także licencjonowany przewodnik. W ramach Sąsiadujemy i „Wrocław – wejście od podwórza” od kilku lat oprowadza po zakątkach Wrocławia podczas sąsiedzkich i podwórkowych spacerów.

Czy pamiętacie, że Wirtualna Kultura dotarła na Brochów dzięki spacerom sąsiedzkim? Włóczyła się też po Nadodrzu, Przedmieściu Oławskim, itd. Teraz to wszystko i jeszcze więcej ogląda w domu.  Na blogach jest dużo jej wpisów o dawnych spacerach po Wrocławiu. Oto niektóre z nich:

Uwaga. Serial o wrocławskich osiedlach dobrze jest oglądać wieczorem. W dzień są setki (tysiąc?) innych atrakcji - dla każdego coś dobrego i interesującego:

Dodatek. Odcinek 4, film o Ołbinie i odcinek 5, podsumowanie:
Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Krysiu bardzo ciekawa lektura, w sam raz na gorące dni w szpitalu. Poczytałam powspominałam i zaraz leprze samopoczucie mam. Pozdrawiam tych szczęśliwców co są na Mazurach, w górach i nad morzem. Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, szybko wracaj do pełnego zdrowia. Tyle jest we Wrocławiu do zobaczenia.

   Krystyna

   Usuń
 2. Wow! Propozycja niemal kosmiczna.
  Tyle niezwykłych ciekawostek uświadomionych mnie, która nie miałam o wielu z nich żadnego pojęcia. Myślałam tylko czasem, że słabo znam Brochów - prawie wcale, że nie wiedziałam tylu wiadomości o Kleczkowie. Bo Ołbin wciąż przede mną...

  Super propozycja Krystyno.
  Dziękuje, że tak wprost "na tacy" podajesz takie smaczki wrocławskie.
  A Szymon Maraszewski daje świetny przekaz, nie dość że profesjonalny to zwięzły, rzeczowy i nie są to przydługie tasiemce, takie tylko, które dostatecznie wciągną, a więcej zawsze można samemu poszukać...
  Dzięki Krysiu, podziękowania dla Szymona.
  Za chwilę będę zwiedzać sekretny OŁBIN, na co już cieszę.
  Polecam serdecznie i pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, Wrocław i wrocławianie jeszcze wiele raz nas mile zaskoczą. Jest tutaj tyle do odkrycia.

   Krystyna

   Usuń
  2. To prawda...
   Ale też to super sprawa bo nigdy nie będzie nam nudno.
   A ponadto bardzo miło jest poznawać nasze piękne Miasto na nowo.
   W każdym razie ja mam wielką frajdę przy takich okazjach.
   Jeszcze raz dzięki - Majka

   Usuń