środa, 12 sierpnia 2020

Dni Seniora 2020 - zapowiedzi


Jak zwykle Gazeta Senior jest medialnym partnerem Dni Seniora. Nic więc dziwnego, że na jej stronach internetowych są już wstępne informacje, jaka w tym roku będzie formuła i program Dni Seniora. Otóż, Wirtualna Kultura przeczytała, że wydarzenia będą w terenie i online:
Zamiast tradycyjnego marszu kapeluszy w planie jest wspólne świętowanie pod nazwą „Rewia Parasoli” -  7 września (poniedziałek). W związku z tym jest organizowany konkurs na fantazyjnie przyozdobiony parasol i artystycznie ozdobioną maseczkę - ich zdjęcia należy przesłać do 1 września:
Wrocławskie Centrum Seniora proponuje też konkurs, który daje seniorom możliwość zaprezentowania zainteresowań, uzdolnień i umiejętności: pierwszy e-Covidowy Festiwal Aktywności Senioralnej pt. ,,PandemikART – 2020’’:
Prace można przesyłać do 10 września z 7 różnych obszarów. Na zakończenie planowane jest zorganizowanie wystawy nadesłanych  i wyróżnionych prac:

Wśród atrakcji  Dni Seniora 2020 są m.in.: 
  • turnieje sportowe, nordic walking, wycieczki piesze i rowerowe, rajd terenowy, wydarzenia kulturalne, warsztaty edukacyjne, bezpłatne badania i porady zdrowotne oraz różnorodne zajęcia online;
  • pojedyncze spotkania w Przestrzeni Trzeciego Wieku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych (na te zajęcia będą obowiązywały wcześniejsze zapisy);
  • specjalne oferty Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, które są alternatywą dla odbywających się corocznie Targów Senioralnych.

Program Dni Seniora 2020 nie obejmuje propozycji Wirtualnej Kultury, podanej we wpisie na blogu:
Nie martwcie się. Możemy zrobić transmisję online z naszych kuchni. Skoro 40 artystów  z całego świata mogło, to my też:

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wrocławskich seniorów organizatorzy proszą o wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę możliwości wprowadzania zmian w harmonogramie wynikających z aktualnej sytuacji epidemicznej. O zmianach WCS będzie informować na bieżąco na swoich stronach internetowych i Facebooku. 

Uwaga. Zdjęcie Ewy i Andrzeja zrobił Andrzej Rokosz, więcej zdjęć jest tutaj (kliknijcie): Andrzej Rokosz, Galeria zdjęć.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Irena ze Szczepina15 sierpnia 2020 20:01

    Jak ten czas leci!!!!! Już wkrótce DNI SENIORA! Wielka szkoda, że nie będzie tradycyjnego marszu kapeluszy, na który Wszyscy seniorzy czekają z utęsknieniem cały rok. Wspólne świętowanie pod nazwą "Rewia Parasoli" - ciekawe wyzwanie. Inne propozycje też ciekawe - wydarzenia kulturalne, turnieje sportowe, spotkania w PTW, porady zdrowotne. Dziękujemy i do zobaczenia.

    OdpowiedzUsuń