środa, 26 sierpnia 2020

Elementarz cyfrowy - telewizyjne spotkania z Konradem


"Elementarz Cyfrowy" to nowa propozycja dla początkujących w internecie, powstała przy współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskim Centrum Seniora oraz Grupą ATM (właściciel telewizji Echo24). Program telewizyjny "Elementarz cyfrowy" jest adresowany do osób dojrzałych+ oraz dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem. Prowadzi go Konrad Postawa, latarnik "Polski Cyfrowej Równych Szans”znany seniorom z licznych warsztatów komputerowych,

Od 2 września 2020 w telewizji Echo24 oraz na stronie echo24.tv i na YouTube będą dostępne odcinki "Elementarza Cyfrowego". Premiera w telewizji Echo24 w każdą środę o godzinie 18:45.

Cykl spotkań telewizyjnych "Elementarz cyfrowy" jest umieszczony w programie tegorocznych Dni Seniora:
Podano tam szczegóły "szukania" telewizji Echo24:

"Żeby obejrzeć program należy ustawić automatyczne wyszukiwanie kanałów w odbiorniku TV (antena powinna być skierowana na Sky Tower). W sieciach kablowych, m.in: Korbank (kanał 823), Moico (kanał 812), Telewizja Kablowa Kozanów – Telka (kanał 15), Oławska Telewizja Kablowa (kanał 31) - W internecie na portalu www.echo24.tv w zakładce oglądaj na żywo."

Odcinków będzie 10, każdy poruszający inną tematykę, no może nie każdy, bo są dwa tematy, które w jednym odcinku się nie zmieściły. Tematy są związane z historią oraz rozwojem komputerów, internetem i poruszaniem się po sieci, a także z mediami społecznościowymi i technologią internetową wokół nas.

Tematy odcinków powstały przy współpracy z Kamilą Polańską z WCRS, a skrypt odcinków jest autorski Konrada Postawy, który przygotował większość materiałów graficznych. Logo programu powstało przy współpracy WCRS i Wrocławskiego Centrum Seniora. Kliknijcie na zdjęcia, które Wirtualna Kultura dostała od Konrada.


Wirtualna Kultura zna Konrada od dawna. Razem stworzyli blog "Popowiczanie" w sierpniu 2015, zobaczcie jak wtedy wyglądali:
i zmodyfikowali blog 60+ Wirtualna Kultura
Brali też udział w spotkaniach Grupy Dialogu Społecznego ds. Technologii Obywatelskich, które doprowadziły do programu Wrocławski Wolontariusz IT:
Do zobaczenia przed ekranami telewizorów!


Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Czekamy,tematy bardzo ciekawe i pomogą w poruszaniu się po sieci.
  Konrad dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z dużym zainteresowaniem przeczytałam historię powstania bloga, ciekawostki historyczne i aktualne informacje a także fajne fotografie :); bardzo ciekawy materiał.Pozdrawiam Alicja Teresa Pawlik

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa jest taka historia. Jak się z czasem wszystko zmieniło, telewizja przeszła niemało

  OdpowiedzUsuń