sobota, 25 grudnia 2021

Kultura legalna

Chyba każdy z Was zna kampanię społeczną "Legalna Kultura". Ale czy wiecie, że za tą akcją "kryje się"  Fundacja Legalna Kultura, która jako cel stawia sobie promowanie korzystania z legalnych źródeł kultury? Legalna Kultura pokazuje, jak korzystając ze wszystkiego, co oferuje nam najnowsza technologia, pozostać człowiekiem etycznym, uczciwie postępującym wobec artystów i twórców kultury.

Legalna Kultura działa w mediach społecznościowych, ma swoją platformę (witrynę), gdzie zgromadziła informacje (linki) o legalnych źródłach na całym świecie:

Ogromna baza danych o instytucjach, serwisach, zbiorach itp. kultury. Do niektórych dostęp jest darmowy, do innych płatny. 

Zgromadzenie tylu danych musiało się wiązać z ogromnym nakładem pracy, a skorzystanie z nich wymaga od internautów cierpliwych poszukiwań. Oto niektóre kategorie legalnych źródeł:

Przykłady linków do legalnych źródeł (zanim do nich przejdziecie, kliknijcie na dole na link i słuchajcie starych przebojów w trakcie przeglądania "internetu")
Filmy,:


Dodatek. Kliknijcie: Najpiekniejsze piosenki bożonarodzeniowe 2022

Uwaga. Wpis zdobią dwa zdjęcia, które Wirtualna Kultura dostała z Francji. Na pierwszym jest dekoracja przed jednym z paryskich teatrów, na drugim samotny ptak nad Morzem Północnym. Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Wspaniale linki, jakże pomocne w poszukiwaniach. Do nich będę wracała wielokrotnie, bowiem jest to obszerny materiał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byłam mile zaskoczona zakresem materiałów. Stare kroniki filmowe odnawiają wspomnienia.

   Krystyna

   Usuń