niedziela, 26 grudnia 2021

Matematyczka kontra polonistka

Czego można się spodziewać po spotkaniu matematyczki z polonistką? Czy tego samego, co po spotkaniu matematyczki z psycholożką?

Oj, nie. Polonistka będzie górą! Świadczą o tym m.in. stare wpisy:
w których Wirtualna Kultura się siłowała z poprawną polszczyzną. 

Subtelności języka polskiego są co prawda czasami logiczne - co oczywiście bardzo cieszy Wirtualną Kulturę, ale na przeszkodzie stoją złe nawyki. Spróbujcie zweryfikować swój język polski:
Jeśli wypadliście na piątkę, to możecie się poddać jeszcze jednemu testowi:
Po tej "bojowej językowej" próbie matematyka będzie dla Was tylko wielką przyjemnością. Matematyczny wpis jest już w przygotowaniu. Zobaczymy jak polonistki sobie z nim poradzą.

Dodatek. Wirtualna Kultura w rozrzewnieniem wspomina ten wpis z roku 2019: 
Może napiszecie do niej, jakie tegoroczne wpisy Was szczególnie zainteresowały. Zajrzyjcie do archiwum obok. 

Kliknijcie na miniaturę zdjęcia.

Krystyna - Wirtualna Kultura  

5 komentarzy:

  1. W codziennych obowiązkach znalazłam trochę czasu, by zajrzeć do blogu i wpadłam jak ta śliwka w wigilijny kompot z suszu ;). Załączone linki są jak zawsze bardzo interesujące, podziwiam Wirtualną Kulturę, że je wyłuskuje z internetu. I zawsze myślę o tym ile czasu pochłania to poszukiwanie, skoro samo ich śledzenie przeze mnie w tej chwili zajmuje już sporo poranka. "50 błędów językowych" - jestem siebie zadowolona, mówię poprawnie. Chociaż jeden zwrot używałam błędnie - to "w cudzysłowie". Dziękuję za ten link, teraz już będzie zawsze określenie poprawne :).

    OdpowiedzUsuń
  2. A masz gdzieś w zanadrzu testy językowe ale w formie pisemnej? Stanowczo taka odpowiada mi o wiele bardziej :)

    OdpowiedzUsuń