sobota, 4 grudnia 2021

Światłogród w Ogrodzie Botanicznym i Lumina Park w Topaczu

Historia kołem się toczy. Uniwersytet Wrocławski znowu przygotował dla nas laserowe atrakcje w Ogrodzie Botanicznym od grudnia 2021 do połowy lutego 2022 w weekendy w godzinach od 17 do 21.

Zamek Topacz znowu zaprasza do Parku Iluminacji, czyli na magiczną „Podróż do Krainy Wyobraźni”, wykreowaną światłem i dźwiękiem. 

Ogród Botaniczny 

 • kliknijcie: Światłogród w Ogrodzie Botanicznym
 • kliknijcie: Zapowiedź - film,
 • ceny biletów: dzieci do lat 3 bezpłatnie, seniorzy 65+ oraz dzieci i młodzież do lat 18 – 25 zł, dorośli – 35 zł, osoby niepełnosprawne – 20 zł; kasy czynne w godz. 16:30-20:30,
 • harmonogram i plan pokazów, kliknijcie: Harmonogram
"W porównaniu z poprzednimi latami iluminacja została wzbogacona o liczne, spektakularne widowiska łączące piękno przyrody z najnowszymi osiągnięciami techniki. Spektaklowi świetlnemu o nazwie Światłogród towarzyszyć będą pokazy laserowe. Bryła kościoła św. Krzyża stanie się kanwą barwnego przedstawienia laserowego a także opracowano nowe etiudy pokazów laserów przestrzennych.

Niezwykłą atrakcją będzie unikalny w skali światowej, niepowtarzalny i zapierający dech w piersiach pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. 

Zostaną zaprezentowane najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce grupę artystów Clockwork, która w swojej historii wykonała już blisko 100 tego typu przedstawień zdobywając wiele międzynarodowych nagród w konkursach na projekty multimedialne."


Topacz
 • kliknijcie: Magiczna podróż, Lunima Park,
 • kliknijcie: Park Iluminacji na Zamku Topacz,
 • Godziny otwarcia: Pon-Niedz 16:00-21:00, ostatnie wejście o godz. 20:00. Średnia długość zwiedzania wynosi około 90 minut.
 • Cennik: bilet normalny w ciągu tygodnia 26 zł, w weekend 29 zł. Są też bilety ulgowe i rodzinne.

Uwaga. Zdjęcia zrobiła Basia ze Swojczyc rok temu w Ogrodzie Botanicznym.


Krystyna - Wirtualna Kultura 

1 komentarz:

 1. IrenazeSzczepina5 grudnia 2021 14:03

  Kolejna ciekawa atrakcja - obejrzeć piękną przyrodę i pokazy laserowe. Magiczna "Podróż do Krainy Wyobraźni" w Zamku Topacz z pewnością zachwyci oglądających to ciekawe widowisko.

  OdpowiedzUsuń