poniedziałek, 13 grudnia 2021

Sztuka przed świętami - Senior Art Walk

Drodzy Seniorzy, Ewa Pluta znowu Was zaprasza na spacer pełen sztuki współczesnej w Starej Piekarni przy ulicy ul. Księcia Witolda 64/3, czyli w dawnej piekarni koszarowej, gdzie obecnie działa scena teatralna oraz dwie bardzo ciekawe galerie. Wirtualna Kultura o przedstawianiach teatralnych w Starej Piekarni już na blogu wielokrotnie pisała. O galeriach sztuki nie.

Termin Art Walk z Ewą Plutą: 16 grudnia (czwartek) godz. 16
Miejsce spotkania: przy ulicy Księcia Witolda 64 naprzeciw stacji benzynowej.
Kontakt: Ewa Pluta tel. 601 35 99 23 lub mail e.pluta@arttransparent.org

Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej ilość osób mogących wziąć udział w spacerze jest mocno ograniczona. Dlatego Ewa Pluta bardzo prosi o maila zwrotnego lub telefon od tych, którzy chcą w nim uczestniczyć.

Oto fragment maila od Ewy Pluty:

"Odwiedzimy dwie wystawy: na pierwszy ogień wystawa legendarnej, nieistniejącej już Grupy Twożywo prze\T/rwanie. Ekspozycja jest retrospektywnym pokazem Twożywa będąca próbą uchwycenia jego fenomenu.

Grupa tworzyła głównie prace na papierze, które mogą przywodzić na myśl sztukę street artu. Po wystawie oprowadzi nas kuratorka Dorota Wierzbicka.
Następnie udamy się piętro wyżej do galerii Geppart na wystawę Kasi Kmity Przekrój. Kasia Kmita to znana wrocławska artystka, która działa głównie w tradycyjnej technice wycinanki. Nadając jej jednak nowe znaczenie.
Na wystawie czekać na nas będzie autorka prac we własnej osobie."

Uwaga 1. W nazwie "Prze\T/rwanie. Grupa twożywo" nie ma błędu ortograficznego. 

Uwaga 2. Choineczka na zdjęciu to nie jest obiekt muzealny. To szczególna pamiątka, którą Wirtualna Kultura przywiozła z Bostonu w sierpniu 2001 przed atakiem na World Trade Center w Nowym Yorku 11 września 2001. Jeden z atakujących samolotów wystartował właśnie z Bostonu.

 
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz