piątek, 13 stycznia 2023

Kulturalne zamieszanie - Impart i Firlej na nowo

Wbrew próbom niektórych zaczarowania rzeczywistości, Strefa Kultury Wrocław połączyła się z Klubem Firlej przy ulicy Grabiszyńskiej. Impart przenosi się z ul. Mazowieckiej na ul. Piłsudskiego do starego budynku Filharmonii. 

Dotychczasowa siedziba Impartu idzie do remontu. Podpisano porozumienie z Narodowym Forum Muzyki o wydzierżawieniu budynku dawnej Filharmonii Wrocławskiej na siedzibę Impartu. Na budynku Filharmonii pojawi się neon Impart Centrum. 

Od marca 2023 na koncerty wybierzemy się zarówno do odnowionego Firleja, jak i do nowej lokalizacji Impartu. To wszystko Wirtualna Kultura przeczytała w Internecie: 

"Zależało nam, aby połączyć obydwa miejsca w taki sposób, że w piątek 3 marca otwieramy Firlej – koncerty zagrają MAPA i Patrick de Pan, w sobotę 4 marca inaugurujemy Impart Centrum koncertem Urszuli Dudziak z okazji jej 80. urodzin, w niedzielę 5 marca wracamy do Firleja na 12.00 z wydarzeniem dla dzieci, a wieczorem, o 19.00, do Impart Centrum na koncert Pawła Domagały promujący jego najnowszą płytę „Narnia” – wylicza dyrektor Strefy Kultury Wrocław
(...)
od marca zasadą będą piątkowe koncerty w Impart Centrum, sobotnie w Firleju, a w niedzielę – poranne wydarzenia w Firleju i wieczorny koncert w Impart Centrum."

Kolejne propozycje to między innymi:
 • 8 marca z okazji Dnia Kobiet w Impart Centrum pojawi się Marcin Januszkiewicz z jego odważnym projektem „Osiecka po męsku”, kliknijcie: Osiecka po męsku. cena biletu 60 zł
 • W piątek 10 marca w Firleju odbędzie się Antykabaret "Dobry Wieczór we Wrocławiu" z podtytułem „Antykabaret jest kobietą", kliknijcie: Antykabaret jest kobietą, cena biletu 50 zł
 • W niedzielę 12 marca w Impart Centrum będzie można usłyszeć RGG i Roberta Więckiewicza w projekcie „Planet LEM”.
 • A od 26 kwietnia w Impart Centrum startuje 59. edycja Festiwalu Jazz nad Odrą.
Wirtualna Kultura chętnie posłuchałaby na żywo Pawła Domagały, tylko czy nowe jego piosenki będą tak łatwo wpadać w ucho jak ta sprzed czterech lat:
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Wow, to sie będzie można zabawić!
  "od marca zasadą będą piątkowe koncerty w Impart Centrum, sobotnie w Firleju, a w niedzielę – poranne wydarzenia w Firleju i wieczorny koncert w Impart Centrum."
  Świetnie się składa bo Będę we Wrocławiu juz od marca :-)
  Zbyszek B.

  OdpowiedzUsuń
 2. 😯👏👏👏👏👏

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko to bardzo pięknie, ale...
  ...cenniki na powyższe imprezy są (niestety) niebagatelne, jak dla mnie seniorki...
  Ale może tylko ja, Majka Stanek mam zbyt skromny budżet emerytalny?
  Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń