środa, 14 lutego 2024

Walentynki w przedszkoluTak jak zapowiadała: 

tak Wirtualna Kultura zrobiła. Razem z grupą seniorów i Jolą Podsiadło z Przestrzeni Trzeciego Wieku- WCRS wybrała się do przedszkola "Na misiowej polanie" na wspólne świętowanie Walentynek.
Walentynki to święto każdego, i tego małego, i tego dużego - nie tylko zakochanych. 

W przedszkolu już od samego ranka panowała walentynkowa atmosfera. Przedszkole witało pięknymi dekoracjami (kliknijcie na zdjęcia):


Seniorki zajmujące się rękodziełem zrobiły ogromne serca, które wszystkich ogrzewały miłością. Była też gitara i śpiewniki - to przygotowali Cechowianie. Wszystko po to, żeby wspólnie z przedszkolakami śpiewać i bawić się. 

Była to okazja, żeby przypomnieć sobie "jak stary niedźwiedź śpi" i jak się bawi w "mam chusteczkę malowaną". Ula przeczytała wiersz Tuwima, a Wirtualna Kultura wierszyk Kubiaka. Dzieci słuchały z zainteresowaniem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Dzieci przygotowały dla senioralnych gości przedstawienie na cześć Babci i Dziadka. Był to spektakl muzyczno-taneczno-literacki. Opowiadał o zimie i losie bałwanka. Bałwankowi towarzyszyły sarenki, zajączki i wiewiórka. Wszystkie zwierzęta bardzo się polubiły. Razem z bałwankiem pomogły sarence, która wpadła w zaspę. W igloo przeczekały burzę śnieżną. 

Występ dzieci wzbudził aplauz seniorów. Jego przygotowanie wymagało dużo pracy. Miło było patrzeć na dzieciaki przejęte swoimi rolami.  Na zakończenie dzieci zaśpiewały specjalne piosenki dla Babci i Dziadka. Oto jedna z nich o nowoczesnych babci i dziadku:

Moja babcia nie jest siwa

Moja babcia nie jest siwa
świetnie biega, nieźle pływa
dobrze wie, co słychać w świecie
bo się zna na Internecie.

Ref. Babcia, babcia ukochana
Babcia, babcia roześmiana
Babcia w środku całkiem młoda
Jeszcze wnukom siły doda.

Z dziadkiem lubię łowić ryby
Albo walczyć tak na niby
Z nim zdobywać górskie szczyty
Bo to kompan znakomity.

Ref. Dziadek, dziadek ukochany
Dziadek, dziadek niezrównany
Dziadek życia wciąż ciekawy
Zawsze chętny do zabawy.

Z babcią gadam sobie szczerze
Z dziadkiem jeżdżę na rowerze
Bardzo lubię pić herbatkę
Z moją babcią, z moim dziadkiem.

Ref. Dziadek z babcią przyjaciele
Dziadek z babcią tropiciele
Marzeń, przygód i zagadek
Super babcia, super dziadek.


Były też przepiękne prezenty, ręcznie zrobione przez dzieci. Wirtualna Kultura dostała dwa. Kliknijcie na ostatnie zdjęcie. Wszyscy byli zgodni, że takie spotkania są bardzo potrzebne obu stronom - powinno się robić je częściej. 

Seniorzy zostawili w przedszkolu przyniesione serca i swoje też.

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Ależ piękna uroczystość...
  Bardzo serdecznie gratuluję Wam kochane koleżanki. Zasługujecie na wszystko co najpiękniejsze i ogrom miłości od kochanych dzieciaków i ode mnie tysiąc całusków.
  Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wzruszyłam się. Przepiękne chwile. Dzieci są wspaniałe. I ten wiersz, wow.!!!!!. Dziękuję Krysiu. A serca , tylko się przytulać. ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne, wzruszające spotkanie. Gratuluję pomysłu na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Pozdrawiam serdecznie. Alicja

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieci z naszego Przedszkola bardzo dziękują za wizytę. Było wesoło i kolorowo. Serduszka wszystkich były radosne w te Walentynki. Dziękujemy i pozdrawiamy! Społeczność Przedszkola nr 104 " Na Misiowej Polanie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za podziękowania. Takie wizyty budzą radość! Do następnego spotkania. Krystyna

   Usuń