poniedziałek, 19 lutego 2024

Tramwaj imienia Jerzego Grotowskiego na ulicach Wrocławia


Wirtualna Kultura dostała z działu marketingu Instytutu im. Jerzego Grotowskiego wiadomość, że: 

"W dniu 20 lutego 2024 roku mieszkańcy Wrocławia będą świadkami wyjątkowego wydarzenia – na ulice miasta wyjedzie tramwaj o numerze 3327, nazwany imieniem wybitnego twórcy teatralnego, Jerzego Grotowskiego. Inicjatywa ta, zrealizowana we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Wrocławiu (MPK Wrocław).

Decyzja o nadaniu imienia Jerzego Grotowskiego tramwajowi ma głęboki charakter symboliczny, podkreślając szacunek dla dziedzictwa artysty, który do dziś stanowi inspirację dla wielu twórców teatralnych na całym świecie. Spotkanie z historią Jerzego Grotowskiego ma nie tylko uczcić jego dorobek artystyczny, lecz także przekształcić środek komunikacji miejskiej w mobilną przestrzeń kulturową, łączącą historię z teraźniejszością.

Uroczystość uruchomienia tramwaju im. Jerzego Grotowskiego odbędzie się 20 lutego 2024 roku o godzinie 12.00 na Placu Teatralnym, Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Inicjatywa ta jest nie tylko manifestacją szacunku dla sztuki i artystów w codziennym życiu mieszkańców, lecz także zachętą do zgłębienia dorobku tego wybitnego twórcy oraz do dalszego rozwijania świadomości kulturowej wśród społeczności Wrocławia."

Dodatek. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Świetna inicjatywa i bardzo jestem ciekawa jak będzie upamiętniać Mistrza wnętrze tegoż tramwaju i jaką będzie przemierzał on trasę; bardzo żałuję, że nie zdążę na godz.12:00 w jutrzejszym dniu na uroczystość uruchomienia tramwaju nr 3327, ale może będzie można liczyć na parę słów i kilka fotek z tej uroczystości na blogu(?). Dziękuję Krysiu i pozdrawiam serdecznie. Ala

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu wielkie dzięki za informację. 👍🙋‍♀️

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł. Będę.!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. To piękna inicjatywa,znałam GrotowskiegoCieślaka,pamiętajmy o Wroclawiakach

  OdpowiedzUsuń