wtorek, 13 lutego 2024

Rozrywkowe propozycje osiedlowe

Wirtualna Kultura nigdy nie wie, o której godzinie wyjść z domu, żeby zdążyć, na przykład, do DCF na seans w Filmowym Klubie Seniora. Wiedziałaby, gdyby kino było na jej osiedlu. 

Dlatego rozumie, że seniorzy chętniej korzystają z lokalnych propozycji niż z miejskich. Z tego powodu zajrzała na strony domowe klubów i centrów kultury, które działają przy Radach Osiedli, Centrach Aktywności Lokalnej, spółdzielniach mieszkaniowych, itp.     

16 lutego, godz. 18, koncert walentynkowy, kliknijcie: Wojna Płci / Koncert walentynkowy Sceny pod Regałem, bilety po 35 zł, kliknijcie: Kup bilecik.

18 lutego, godz. 17-19, w siedzibie Żółtego Parasola (skrzyżowanie ulic Prusa i Wyszyńskiego) wystąpi zespół ormiański GoArm. Po koncercie będzie wernisaż prac Tanii, kliknijcie: GoArm i wystawa prac tkackichGeorge i Aramo Sayegh grą na instrumentach strunowych i śpiewem wprowadzą nas w świat ormiańskiej kultury. Tego wieczoru nie zabraknie też ormiańskich przysmaków.

 • Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47, kliknijcie: Klub Anima.
To w Klubie Anima można będzie obejrzeć 18 lutego, godz.17, spektakl "Miasto kobiet" przygotowany przez seniorów pod kierunkiem Zbigniewa Szymczyka w ramach warsztatów aktorskich WFCS. 


Wirtualna Kultura została zaproszona do Klubu na podsumowanie działalności klubowej, które  zaplanowano na 22 lutego o godzinie 17.00

28 lutego o godzinie 17 w Centrum Kultury Nowy Pafawag wystąpi Kabaret Mumio, bilety 100-120 zł, kliknijcie: Kabaret Mumio, 25 lat w 25 kawałkach.

 • Ośrodek Postaw Twórczych Zamek w Leśnicy, kliknijcie: Zamek
2 marca, godz.20, kliknijcie: Artyści Beatlesong Festival w OPT Zamek

"Już 2 marca o 20:00 w leśnickim Zamku młodzi wokaliści zaśpiewają utwory The Beatles we własnych interpretacjach. Usłyszymy między innymi takie legendarne piosenki, jak: „Help”, „Eleanor Rigby”, „While My Guitar Gently Weeps”, „Michelle” czy „Here”, „There And Everywhere”. Koncert zapowiada nowe Beatlesong Festival, nowe wydarzenie cykliczne w Leśnicy, które będzie odbywać się w grudniu.

Młodzi artyści, którzy wystąpią 2 marca w Zamku, poznali się podczas pierwszej, ubiegłorocznej edycji Beatlesong Festival w Ośrodku Postaw Twórczych. Wydarzenie było wyjątkowo udane, wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, a wśród publiczności czuć było atmosferę prawdziwego muzycznego święta. Od razu pojawił się pomysł, by wykonać te wspaniałe utwory jeszcze raz, tym razem w leśnickim Zamku – zaprasza Paweł Kamiński, dyrektor OPT Zamek.

Na scenie wystąpią utalentowane osoby, najczęściej w wieku licealnym i studenckim. Usłyszymy m.in. Hannę Jordanek, Lenę Poberejko, Gosię Musialską, Maję Biszczanik czy Adriannę Kwiatkowska. Poza wielkimi hitami wykonane zostaną również mniej znane utwory, np. z solowych płyt muzyków fab four.

Za akompaniament odpowiada Janek Samołyk – wrocławski muzyk i twórca piosenek, a prywatnie niezrównany fanatyk The Beatles."

Uwaga. Wiosenne zdjęcie przysłała Zosia.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

 1. Ile propozycji...
  I co jedna to ciekawsza !
  Rzeczywiście jest w czym wybierać. Dzięki Krysiu. To rzeczywiście bardzo dobry pomysł z tymi osiedlowymi propozycjami...
  Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. I wszystko jasne. Dziękuję, życzę miłego dnia.!!!!!!!!! ❤️

  OdpowiedzUsuń