środa, 7 lutego 2024

Szybkie randki literackie dla dorosłych w Walentynki

Wirtualna Kultura dostała dzisiaj z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej w Rynku mail z niezwykłą propozycją dla dorosłych z okazji Walentynek 14 lutego: 

"Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza na niezwykłe wydarzenie dedykowane Kochającym Książki!

14 lutego o godzinie 18:00 odbędzie się Literacki Speed Dating. Osoby pełnoletnie zapraszamy na wieczór pełen szybkich rozmów o książkach i nie tylko. To wspaniała okazja do poznania nowych osób rozkochanych w literaturze
.

Galeria pod Plafonem, parter Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, Rynek 58

Wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy

Prowadząca: reżyserka i pisarka Dominika Gnatek-Niemczyk

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: dbp.rynek58@gmail.om

W zgłoszeniu napisz kilka zdań o sobie: 
 • jaką literaturę lubisz? 
 • Jakie są Twoje ulubione tytuły/autorzy? 
 • Ile masz lat, czym się zajmujesz? 
 • Podaj, proszę, imię, nazwisko i swój numer telefonu. 
Wasze dane będą tajne dla wszystkich uczestników, chyba że oboje stwierdzicie, że TO TO! 

wydarzenie na fb: https://fb.me/e/1eZJ3Lc6o


JAK PRZEBIEGAJĄ SZYBKIE RANDKI?

1. Po przybyciu na Rynek 58 prowadząca wskaże Ci numer stolika, przy którym spędzisz cały wieczór (w przypadku kobiet) lub od którego rozpoczniesz imprezę (w przypadku mężczyzn).

2. Czas każdej rozmowy wynosi 10 minut. Dostaniecie pytania pomocnicze, które pozwolą się lepiej poznać i porozmawiać o książkach.

3. Start pierwszej rozmowy następuje po pierwszym dzwonku prowadzącej.

4. Koniec każdej rozmowy sygnalizowany jest dzwonkiem, po którym następuje zmiana rozmówców. Panowie przesiadają się do kolejnego stolika. Rozpoczyna się kolejna rozmowa z osobą.

5. Po zakończeniu wszystkich rozmów należy wypełnić formularz na swojej kartce i oddać ją prowadzącej. W formularzu należy zaznaczyć, z którymi osobami chciałabyś/chciałbyś wymienić się kontaktami (poprzez zaznaczenie "X" obok imienia wybranej osoby). Kartkę z własnymi notatkami należy zabrać ze sobą.

6. Kontakty do wzajemnie wybranych osób zostaną przesłane e-mailem tego samego dnia w godzinach wieczornych. Jeśli nie otrzymałaś/eś od nas wiadomości, koniecznie sprawdź również folder spam.

Zachęcamy Was także do wzięcia udziału w Randce w ciemno z książką! W naszych działach udostępniania od 12 do 17 lutego będziecie mogli wybrać sobie książkę-niespodziankę: w sam raz do poczytania w pojedynkę lub we dwoje;)""

3 komentarze:

 1. Fajna sprawa zwłaszcza dla osób samotnych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mi sie to spodobało
  Problem polega na czymś innym. Liczba przeczytanej literatury idzie w grube tysiące i mam/ zawsze miałam trudność w pamiętaniu Autorów i tytułów. Nie mogę mówić że z wiekiem its ... Bo zawsze tak miałam 50 lat temu tak samo. Mnie to nie przeszkadza, a postanowienia że będę spisywać w zeszycie przeczytane... jakoś spełzły na postanowieniach...
  Nieważne...
  Super propozycja czy inicjatywa, bardzo mi się podoba. Brawo inicjatorzy, pomysłodawcy. Brawo!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały i bardzo ciekawy pomysł! Duże brawa dla pomysłodawcy! Randka w ciemno z książką. Tego jeszcze nie było! Osoby samotne z pewnością wezmą w takiej randce udział. Pozdrawiam. Irena ze Szczepina

  OdpowiedzUsuń