piątek, 9 lutego 2024

Pracowity miesiąc Wirtualnej Kultury i co dalej?


Wirtualna Kultura w Nowy Rok 2024 żadnych zobowiązań nie deklarowała, bo ... . Czy pamiętacie ten wpis: 

Zamiast tego ułożyła listę pięciu wydarzeń, które mogłaby zaliczyć w 2024
Udało się!!! Zaliczyła: "chłopaków" z Kobietostanem, wystawę "Gdyby. Niezrealizowane wizje nowoczesnego Wrocławia" w Muzeum Architektury, wykład prof. M.Kocura, film "Zabić tę miłość z narracją Agnieszki Wolny-Hamkało i  koncert duetów w Capitolu. Pomogła jej w tym wiara jednej z czytelniczek bloga, że da radę. 


Teraz przyszła pora na dalsze zamiary do końca lutego. Oto one:
 • Teatr Polski w podziemiu, Planeta małp, 9-11 lutego, kliknijcie: Planeta małp
 • Wystawa "Rzeczy przysposobione" w Muzeum Etnograficznym, 17 lutego - 25 sierpnia,  kliknijcie: Muzeum Etnograficzne 
Brała jeszcze pod uwagę III Półmaraton performatywnego czytania w Instytucie im. J. Grotowskiego 24 lutego, ale darmowych wejściówek chyba już już nie ma. Zajęcia w Akademii Melomana i gry logiczne trudno gdzieś wcisnąć.


Dodatkowe informacje

 • Teatr Polski w Podziemiu to dobra oferta dla seniorów -  bilety na spektakle są za 20 zł dla seniorów. Bilety kupuje się przez Internet. Kliknijcie: Teatr Polski w Podziemiu.
 • 20 dni w Mariupolu.
  Film nominowany do Oscara i nagrodzony Pulitzerem dokument Mstysława Czernowa jest bezkompromisowym świadectwem zagłady tytułowego miasta, które nie pozwala widzom zapomnieć o tragedii Mariupola. Reżyser, będący doświaczonym korespondentem wojennym, wraz z fotografem Jewhenem Maloletką i producentką Wasyłysą Stepanenko, pozostał w mieście do samego końca, z narażeniem życia, aby uchwycić zniszczenia i cierpienie mieszkańców Mariupola
  . Po projekcji filmu będzie debata.
 • Rzeczy przysposobione. Wirtualna Kultura do wystawy przygotowała się bardzo dobrze. Kupiła książkę: Anna Kurpiel, Katarzyna Maniak, Fotografie Łukasz Skąpski, Porządek rzeczy. Autorzy książki będą na konferencji prasowej otwierającej wystawę. Wystawa będzie czynna od 17 lutego do 25 sierpnia 2024, kliknijcie: Rzeczy przysposobione.

Kliknijcie na miniatury zdjęć.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

 1. Brawo Ty.!!!!!!!! Nie ma to jak twój apetyt na życie.!!!!! 👏👏👏👏❤️❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie. Ta nasza kochana Wirtualna Kultura jest niesamowita. Od kilku lat z ogromnym podziwem czytam kolejne wpisy na blogu i nie przestaję się dziwić jak bardzo pracowita jest nasza Krysia. Pozdrawiam. Irena ze Szczepina

  OdpowiedzUsuń