wtorek, 6 lutego 2024

Salonowe życie we Wrocławiu

Wirtualna Kultura uczyła się w liceum łaciny i zazdrościła Rzymianom, że przy stołach pełnych żarcia mogli leżeć na leżankach (sofach?). Ona za tym tęskniła szczególnie w stołówkach. Teraz często je w domu, ale sofy przy stole nie ma. Nie ma też salonu i  kominka. Jak tu żyć? 

Dlatego podobają się jej pomysły przywrócenia "salonowego życia". Czy wiecie, co dzieje się od czasu do czasu w Oratorium Marianum w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego?

Jeszcze większą niespodziankę przygotował dla Was Chopin Recitals Wrocław w auli Oratorium Marianum, gdzie od lipca 2023 odbywają się koncerty zwycięzców międzynarodowych konkursów chopinowskich:
W roku 2023 takich koncertów odbyło się 6, ale one są kontynuowane w tym roku. Po koncercie można zjeść wyśmienitą kolację z artystą. Dlatego są dwie opcje biletów - na koncert i na koncert z bankietem.

"Pomysłodawcą koncertów jest wrocławski pianista i pedagog Piotr Świtoń, któremu brakowało we Wrocławiu występów wielkiej klasy pianistów. (...)

Recitale pianistyczne pod nazwą Chopin Recitals Wrocław odbywają się na pamiątkę koncertu, jaki Fryderyk Chopin zagrał we Wrocławiu w listopadzie 1830 roku (w programie znalazła się m.in. III część z Koncertu fortepianowego e-moll)."

Oto info o ostatnim koncercie, który był 4 lutego br.:
Następne koncerty:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Coś pięknego.!!!!!!!!! Dziękuję Krysiu za wpis. .. Ale wspaniałe wydarzenia.. Wow.!!!!!! 👏👏

    OdpowiedzUsuń