środa, 18 stycznia 2023

Epilog projektu "Senior potrafi"


Wirtualna Kultura lubi jasne sytuacje, bez niedomówień. Dlatego ostatnio usiłowała się dowiedzieć "kto, co, dla kogo i z kim" w związku z lakoniczną wejściówką na "podsumowanie warsztatów teatralnych i artystycznych" w sobotę 14 stycznia 2023, firmowaną przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Przestrzeń Trzeciego Wieku (PTW). 

To "podsumowanie warsztatów" okazało się wystawą i finałowym spektaklem, kończącym trzymiesięczne warsztaty dla seniorów, realizowane w PTW przez Stowarzyszenie Światło - Otwarci na Przyszłość. I to właśnie informacji o Stowarzyszeniu Światło - Otwarci na przyszłość brakowało Wirtualnej Kulturze w wejściówce i w materiale opublikowanym na Facebooku przez PTW dzień przed finałem. Dała temu wyraz we wpisie opublikowanym na blogu w niedzielę 15 stycznia br.

Kliknijcie też poniżej na zdjęcie plakatu z października 2022, gdzie nie ma informacji o Stowarzyszeniu.


Wirtualna Kultura z zadowoleniem przeczytała dzisiaj na Facebooku pełne informacje o projekcie "Senior potrafi", opublikowane przez PTW 16 stycznia br.,  pod wieczór: 
Oto one:
 • Cały cykl warsztatów trwał trzy miesiące i był realizowany przez Stowarzyszenie Światło - Otwarci na przyszłość.
 • Pomysłodawcami projektu byli: L. Borowska, M. Pryszczewski i K. Delikowska.
 • Projekt był finansowany w całości ze środków Gminy Wrocław.
 • Warsztaty plastyczne z elementami kostiumologii prowadziła plastyczka Liliana Borowska, absolwentka Wrocławskiego ASP.
 • Warsztaty teatralne i muzyczne prowadził aktor Michał Pryszczewski, absolwent PWST.
Te same informacje PTW ukazały się na Facebooku Stowarzyszenia. Obu wpisom towarzyszą liczne zdjęcia i komentarze bardzo zadowolonych seniorów, uczestników projektu (kliknijcie na pierwsze zdjęcie, by ich radość zobaczyć). 

Gratulacje dla pomysłodawców projektu "Senior potrafi". Liliana i Michał siedzą w pierwszym rzędzie (w środku) na zdjęciu powyżej. 

Wirtualna Kultura zawsze będzie kibicować takim projektom. Nieszablonowe zajęcia są najlepszą formą aktywności seniorów. Ona aktorką - amatorką już nie będzie. Podziwia seniorów, którzy występowania na scenie nie boją się. Od pół wieku nie nauczyła się na pamięć żadnego wierszyka. Może się jej uda zrobić jakiś szalik lub kwiatki do następnego spektaklu.

Uwaga. Wirtualna Kultura bardzo się cieszy, że Stowarzyszenie Światło - Otwarci na przyszłość zajrzało na blog i napisało komentarz do wpisu o przedstawieniu finałowym.
Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Droga Pani, może i cel prowadzenia bloga miała Pani dobry. Jako uczestniczka projektu o wszystkich informacjach byliśmy informowani i bardzo dziękujemy PTW za oddanie siebie dla Nas seniorów. Niestety Pani blog ma coraz bardziej charakter "hejtu", a nie relacji z wydarzeń kulturalnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nawet nie jest komentarz gdyż nic z tych trzech zdań nie wynika...
   To tylko obrażone czyjeś (?) ego, kogo nie stać na czytelny podpis pod tym czymś..
   I jak "obrażone ego" pisze ...o wszystkich informacjach byliśmy informowani my uczestniczki..., ale my, nie uczestniczki - wcale! i o to tylko chodzi proszę wysokiego EGO!

   Usuń
 2. Dobry wieczór,
  jestem zdumiona i zbulwersowana w/w opinią.
  Blog Pani Krystyny pełni bardzo pozytywną i przydatną funkcję, ponieważ jest skarbnicą wiedzy, konstruktywnych opinii i dzięki Pani Krysi mogłam skorzystać z wielu imprez i spotkań , o których nie ma często informacji ogólnodostępnych dla seniorów nie będących uczestnikami komercyjnych projektów.
  Krytyka to nie hejt / hejt - nienawiść z ang./ Hejt ma na celu obrażenie i zrobienie przykrości.Celem hejtera nie jest wyjaśnienie sytuacji.
  Konstruktywna krytyka to przedstawienie problemu wraz z możliwością sposobu rozwiązania sytuacji, jest postępem, umożliwia rozwój, poprawia, ulepsza, koryguje, czyni coś bardziej wartościowym.Autor wnosi do tekstu cząsteczkę siebie.
  Uważam , że można się pięknie różnić i że każdy ma prawo do życia i wyrażąnia swoich poglądów.


  OdpowiedzUsuń
 3. Krysiu, dziękuję za mądre uwagi, których nikt inny jakoś nigdy nie zauważa.
  Dziękuję za to że jesteś. Serdeczności dla solidarnych Czytelników tego wspaniałego bloga. Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 4. Blog WK jest prowadzony z dużą starannością.Jest na bieżąco z wydarzeniami rożnego rodzaju .Czytelnik blogu może dowiedzieć się co ciekawego dzieje się w mieście.Jako umysł ścisły potrafi nieraz wyrażać z reguły słuszne uwagi ,co poniektórym może się nie podobać.Uważam że twórcza krytyka często prowadzi do rozwiązywania problemów co skutkuje lepszą współpracą i efektywniejszym działaniem.Taka powinna być rola dziennikarza .Baca

  OdpowiedzUsuń