czwartek, 12 stycznia 2023

Wesołe jest życie na emeryturze

Wirtualna Kultura cyfry zna. Wie też, co to jest liczba. Ta wiedza przydała się jej, gdy słuchała nagranych na YouTube instrukcji, jak grać w "Rummikub". Od razu "wyłapała", że nie wszyscy wiedzą, że cyfra i liczba to dwa różne pojęcia. Cyfry to tylko 0, 1, 2, ..., 9, a 10 nią nie jest. 

Czy na podstawie znajomości tej szkolnej wiedzy lub jej braku można z góry przewidzieć, jaki jest poziom nagranych instrukcji? Sami się przekonajcie i obejrzyjcie trzy nagrania o zasadach Rummikuba:

Wirtualna Kultura z żalem stwierdziła, że mężczyzna wypadł lepiej, chociaż jego instrukcja jest zbyt lakoniczna i coś jeszcze powinien do niej dodać, na przykład, uwagi o strategiach i taktyce - nieszablonowe myślenie bardzo się w tej grze przydaje. Można grać i grać, nudno nie będzie, szczególnie w miłym towarzystwie seniorek z Żółtego Parasola. 




Drogie czytelniczki bloga, uratujmy honor i napiszmy własną instrukcję, jak grać w "Rummikub". Wirtualna Kultura opublikuje ją z radością. Ona odkryła tę grę dopiero wczoraj na zajęciach w Żółtym Parasolu - kliknijcie na miniatury zdjęć. Zawitała tam po długiej przerwie. Z przyjemnością zobaczyła, że seniorzy bawią się świetnie. Gry logiczne nie straciły nic na popularności! 
Do miłośników gry "Rummikub" dołączyli zwolennicy gier karcianych, w tym remika (remibrydża), który przypomina Rummikuba:
Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie zakupić więcej stolików do siedziby CALa na Ołbinie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz