środa, 25 stycznia 2023

Oj, będzie się działo na Mostach Pomorskich

 


Wirtualna Kultura przeczytała dzisiaj na portalu Kocham Wrocław, że w sobotę, 28 stycznia 2023, będzie Dzień Otwarty na Mostach Pomorskich w godzinach 15-18. Wydarzenie poprzedzi oddanie do użytku mostów w nocy z 29 na 30 stycznia br. Na wydarzenie zapraszają: Prezydent Wrocławia, Wrocławskie Inwestycje i rady osiedli: Stare Miasto, Nadodrze i Kleczków. 

Będą śpiewy, tańce, przekąski i wspólne śpiewanie z Chórem Staromiejskim piosenki Marii Koterbskiej „Mkną po szynach niebieskie tramwaje”. 

Będzie można potańczyć do przebojów lat 20-30 ub. wieku, puszczanych przez DJ Ewelinę, znaną z potańcówek na pl. Wolności. Strój z epoki mile widziany. W ul. ks. Witolda zaparkowane zostaną samochody zabytkowe z Zamku Topacz. 

Szczegóły wydarzenia są podane tutaj:

Na Mosty Pomorskie będzie można dotrzeć zabytkowym tramwajem, który wystartuje o godz. 14 spod Opery i pojedzie Świdnicką, Podwalem, pl. Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, most Grunwaldzki, Sienkiewicza. W tramwaju pasażerom będzie przygrywała orkiestra jazzowa Dixi Tiger's Band. Zagra ona też na Mostach Pomorskich.

Przypomnienie:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: