środa, 11 stycznia 2023

Świetlna fala, teatr, wykład i koncert kolęd

Kilka propozycji z Newslettera Wrocławskiego Centrum Seniora: 

1. Sobota, 21 stycznia 2023. godz. 17:00, miejsce: Mosty Pomorskie, „Senioralna fala świetlna” poprzedzi uroczyste rozświetlenie Mostów Pomorskich, które odzyskują swoją świetność po remoncie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy telefoniczne do 18. 01. 2023.
Tel.: 739 194 102 lub 739 194 072 (pon.-pt. w godz. 9:00-15:00 z przerwą 12:00-12:30).

Więcej informacji otrzymacie Państwo przy zapisach.

2
. Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza Seniorów na koncert „Głosy rzeki"; niedziela, 22 stycznia 2023, godz. 19:00, Duża Scena, dla seniorów bilety po specjalnej cenie 25 zł. Rezerwacja miejsc u Karoliny Żuraw: k.zuraw@wteatrw.pl

Wydarzenie jest owocem spotkania artystów z różnych dziedzin sztuki (muzyki, teatru i literatury), którzy połączyli siły w reakcji na katastrofę ekologiczną na Odrze. Dwie wokalistki jazzowe, Dorota Miśkiewicz i Agnieszka Wilczyńska, wystąpią w wyjątkowym koncercie pt. „Głosy rzeki"

Wokalistki zaśpiewają teksty napisane na tę okazję przez Zuzannę Bojdę i Sandrę Szwarc do muzyki skomponowanej, zaaranżowanej i wykonanej przez instrumentalistę Miłosza Pękalę.

Poza piosenkami będzie można usłyszeć partie poetyckiego tekstu w wykonaniu obu artystek oraz Leny Frankiewicz – aktorki, reżyserki oraz pomysłodawczyni zdarzenia.


3
. Wyjątkowy koncert zespołu Radość: „Piękno kolęd w naszej ojczyźnie”

19 stycznia (czwartek), godz. 17:00, w Klubie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej, Sala Widowiskowa, ul. Pretficza 24 we Wrocławiu. Wstęp wolny.

4.
Wykład Grzegorza Wojturskiego "Diabeł tkwi w szczegółach" w Muzeum Narodowym w sobotę 14 stycznia 2023, godz. 12, sala audiowizualna 116, wstęp wolny.

Wykład będzie okazją do 
 • wysłuchania opowieści o konceptualnych pomysłach Stanisława Dróżdża, wizji długiego życia ukazanego w obrazie Alegoria etapów życia ludzkiego, 
 • poznania wymowy portretu Clary Lichtenstein z 1612 roku czy emancypacyjnej w treści akwareli Odona Dobrowolskiego W buduarze z 1908 roku. 
Uczestnicy spotkania obejrzą apokaliptyczne wizje Zdzisława Beksińskiego i przyjrzą się szczegółom w obrazie Kiermasz w miasteczku malarza flamandzkiego z pocz. XVIII w. Prelegent porównywać będzie dzieła z różnych epok podejmujących podobne tematy i problemy.

Kliknijcie na miniatury zdjęć wczorajszego Wrocławia.
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Użyteczne informacje o interesujących imprezach. Wrocławskie teatry reprezentują wysoki poziom, nie tylko te działające od dawna teatry jak "Polski" i" Współczesny" i inne  ale nowe bardziej nowatorskie takie jak "Ad Spectatores". Chodzimy na przedstawienia z zona z ogromną  przyjemnością. Oglądaliśmy  przedstawienia wręcz rewelacyjne, które wryły sie w pamięć.  Dobrze tez ze muzeum podejmują  takie różnorodne ciekawe inicjatywy.   Dobrze ze Wirtualna Kultura informuje o tym wszystkim.Jednak kiedy kliknąłem na poleconą przez Wirtualna Kulturę stronę  "http://www.seniorzy.wroclaw.pl/senioralna-fala-swietlna"  i nadal nie wiem co to jest ta "Senioralna fala świetlna".  Jest tam właściwie tylko jedna informacja, cytuję "Senioralna fala świetlna” poprzedzi uroczyste rozświetlenie mostów" .  Wnioskuje z tego ze  "rozświetlenie mostów" nie jest częścią "Senioralnej fali świetlnej".  Nasuwa mi sie więc pytanie czy będzie tez inna, nie senioralna fala świetlna?  Przydałoby sie  jaśniej  naświetlić "senioralną falę świetlną"  :-)
  Zbyszek B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyszku, przegapiłeś ważną informację, że więcej informacji o "Senioralnej fali świetlnej" będzie podane przy rejestracji. To niespodzianka.

   Teatr Ad Spectatores już na blogu polecałam. Zob. na przykład wpisy z 19 lipca 2018 i 2 czerwca 2021. Polecałam też spektakle teatrów amatorskich w "Piekarni", podlegającej Instytutowi Grotowskiego.

   Krystyna

   Usuń
  2. Nie przegapiłem. Zauważyłem tę uwagę o rejestracji, tylko jestem przyzwyczajony żeby najpierw wiedzieć czy chcę się zarejestrować zanim zaczynam sie rejestrować. Po co tracić czas na dzwonienie i podejmowanie nieprzemyślanej decyzji w trakcie rozmowy telefonicznej? Tyle jest w dzisiejszych czasach informacji na Internecie ze dochodzi sie do wniosku ze nie warto tracić czas na przeglądanie witryn które nie prezentują jasnej informacji. Z ciekawości żeby zobaczyć czy w przyszłości może jednak zaglądać na witrynę 'seniorzy.wrocław.pl' trafilem na umieszczona tam strone "http://www.seniorzy.wroclaw.pl/zajecia-online" . Umieszczone sa tam informacje wielu zajęciach, tylko ze wszystkie juz sie odbyły w 2022, czyli znowu straciłem czas na czytanie czegoś co ma żadnej wartości dla mnie.

   Usuń