sobota, 21 stycznia 2023

Ewa Pluta zaprasza na wystawę czasową w Muzeum Architektury

Zgodnie z grudniową zapowiedzią Ewa Pluta zaprasza na kolejną wystawę, tym razem do Muzeum Architektury. Przeczytajcie mail od niej:

Drogie Panie, Drodzy Panowie,

zapraszam na kolejny, pierwszy w tym roku, spacer ze sztuką współczesną w ramach projektu Senior Art Walk prowadzonego przez Fundację Art Transparent. Już w najbliższą środę (25 stycznia 2023) o godzinie 16.00 spotkamy się w Muzeum Architektury. 
Będzie to nasz debiut w tej instytucji, która prezentuje architekturę, ale również sztukę najnowszą. 

Wystawa Lva Sterna „Architektura czasu Wrocław – Jerozolima”, którą odwiedzimy, łączy te dwa tematy. Jest ona przekrojową prezentacją jego twórczości od architektury, rzeźby aż do malarstwa. 

Lev Stern urodził się w rodzinie polskich Żydów w mieście Jenakijewe (dziś Ukraina). Od 1948 roku mieszkał we Wrocławiu. W 1959 roku rodzina Stern wyemigrowała o Izraela, gdzie Lev Stern skończył architekturę i prowadził własne biuro projektowe w Jerozolimie. W latach 80. przeprowadził się do Paryża, a od 2011 roku mieszka i pracuje we Wrocławiu – mieście, do którego zawsze tęsknił i któremu w dużej mierze poświęcona jest jego sztuka. 

Jego prace odzwierciedlają ważne dla artysty wspomnienia, ale są również świadectwem zawodowego doświadczenia „Artysta komponuje swoje obrazy w oparciu o doświadczenie architekta: zestawia płótna jakby łączył geometryczne bryły, „buduje” z nich wielopoziomowe i trójwymiarowe obiekty, dąży do uchwycenia harmonii i klasycznych proporcji.

Po wystawie oprowadzi nas kuratorka Marta Czyż. Spotykamy się w 

środę 25 stycznia o godzinie 16.00, pod Muzeum Architektury przy ulicy Bernardyńska 5. 

Wstęp jest bezpłatny

Pozdrawiam i do zobaczenia
Ewa Pluta
Fundacja Art Transparent

Wspomnienia. Relacje z dwóch poprzednich artystycznych spacerów z Ewą Plutą:
Kliknijcie na miniaturę zdjęcia Muzeum Architektury.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

1 komentarz:

  1. Swietny blog o Sternie. Dziekuje z Paryza gdzie tez mial wystawe.

    OdpowiedzUsuń