czwartek, 5 stycznia 2023

Łezka wspomnień w oku się kręci


W zeszłym roku wrocławscy seniorzy docenili taneczne walory restauracji "Świat lodów" w budynku galerii handlowej Astra, przy ulicy Horbaczewskiego 4-6. Imprezy taneczne "Senior dance" będą kontynuowane w tym roku we wtorki. Kliknijcie na plakat na końcu wpisu.

Wirtualna Kultura, jak była młodsza, witała w "Świecie lodów" nowe roczki i bawiła się tam na Walentynkach. Było to też miejsce spotkań senioralnych stowarzyszeń "Popowiczanie" i "Pomysł na życie", których oficjalnymi siedzibami był (w przypadku Pomysłu na życie jest) tzw. Sektor 3 przy ulicy Legnickiej 65, prowadzony przez Fundację Umbrella działającą od roku 2007:

Stowarzyszenie zwykłe "Popowiczanie" rozpoczęło swoją oficjalną działalność w styczniu 2010 roku, po otrzymaniu zgody Urzędu Miasta Wrocławia, ale nieoficjalnie zaczęło działać już w roku 2009. Było to pierwsze we Wrocławiu stowarzyszenie, które seniorzy stworzyli dla seniorów. 

Pierwsi członkowie stowarzyszenia "Popowiczanie" byli uczestnikami pilotażowego projektu aktywizacji seniorów, realizowanego w Sektorze 3 i adresowanego do mieszkańców osiedla Popowice. Później członkami stowarzyszenia byli mieszkańcy różnych dzielnic Wrocławia. Stowarzyszenie nie wytrzymało próby czasu i zakończyło swoją działalność w maju roku 2018:

Lepiej udało się Stowarzyszeniu "Pomysł na życie", które powstało po zakończeniu projektu aktywizacji seniorów Babie Lato, później niż "Popowiczanie", i działa do tej pory:
Wirtualna Kultura z rozrzewnieniem wspomina spotkania "Popowiczan" w Świecie lodów. Pierwsze zdjęcie zrobiono 8 marca 2015 (kliknijcie) - wtedy blog "Popowiczanie" jeszcze nie istniał. Następne zdjęcia są z kwietnia 2016. Oto relacje na blogu ze spotkań "Popowiczan" w "Świecie Lodów":


Na poniższym plakacie są informacje o Senior Dance 10, 24 i 31 stycznia, godz. 17:00-21:00, w "Świecie lodów", koszt 25 zł od osoby, zapisy: tel. 609 660 132  

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Post ten jest bardzo na czasie.
  Ponadto Krystyno, tak pięknie wprowadziłaś moje stowarzyszenie Pomysł na Życie w życie "Wirtalne..." , że pilnie śpieszę podziękować serdecznie. I...dodać powinnam tylko, że Świat Lodów nadal bywa miejscem okolicznościowych spotkań naszych koleżanek i kolegów ze stowarzyszenia PnŻ. Ostatnio urządziliśmy tam sobie ubiegłoroczne "andrzejki". Było nas 21 0sób i bawiliśmy się cudnie. Restauracja zmieniła wystrój i na tle nowych tapet nasze podobizny i wszystkie fotografie prezentowały się znakomicie.
  Zachęcam wszystkich do spotkań tam właśnie bo klimat jest niepowtarzalny...
  Krysiu, wpis jest super, i ta zapowiedz Balu w karnawale? bardzo kusząca!. Być może do zobaczenia?
  Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. ...dodam tylko, że w przeciwieństwie do moich doświadczeń z balów w kawiarence na terenie ZOO, Bale w Świecie Lodów zawsze były wspaniałe, udane i dla wielu osób szczęśliwe (!) gdyż właśnie tam się poznali... Życzę udanego KARNAWAŁU!...

  OdpowiedzUsuń

 3. Może mi się uda też załapać ale na jaki termin to zależny od W.K.K Baca

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli duch w narodzie nie ginie. Gratulacje!
  Zbyszek B

  OdpowiedzUsuń