piątek, 7 lipca 2023

Cztery latka z Przestrzenią Trzeciego Wieku

Wirtualna Kultura ma cztery latka, ale dawno skończone. To nie przeszkadza jej, żeby dzieckiem czuć się. Dlatego postanowiła uczcić cztery latka pisania na blogu o wydarzeniach w Przestrzeni Trzeciego Wieku (PTW), która też cztery latka ma. Z okazji czterech latek na Facebooku PTW pojawiły się tętniące życiem zdjęcia. Na pierwszym zdjęciu powyżej jest zespół PTW. Wyjątkowa okazja, żeby zespół zobaczyć na raz. 

Z PTW było trochę zamieszania, a konkretnie z ustaleniem "lokalizacji" na mapie wrocławskich instytucji. Ostatecznie okazało się, że PTW jest częścią Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, a nie Wrocławskiego Centrum Seniora. Stąd bardzo długa nazwa PTW-WCRS lub WCRS-PTW, czyli Wrocławskie Centrum Rozwoju społecznego - Przestrzeń Trzeciego Wieku. 

Powstanie takiej przestrzeni dla seniorów zapowiedział prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Oto relacja na platformie Wrocławia z otwarcia PTW w czerwcu 2019: 

Wirtualna Kultura pisała o tym w marcu 2019:

a w sierpniu 2019 zapisała się na warsztaty w PTW, 

Teraz Wirtualna Kultura bierze udział w spotkaniach grupy Atelier Kultury, którą kieruje Jola Podsiadło:

Skorzystała z okazji i na ostatnim spotkaniu Atelier Kultury mówiła o projekcie "Pokolenia. 59 pytań". Na drugim i trzecim zdjęciu możecie zobaczyć m.in. Ewę i Halinkę, które w projekcie biorą udział. 
Wirtualna Kultura nie prowadzi statystyki o liczbie jej wpisów o PTW. Może kiedyś na urlopie to policzy. Ona pisała o wydarzeniach organizowanych przez PTW, ale też o wydarzeniach, które organizowały inne instytucje w pomieszczeniach  PTW. Na przykład, 
Pisała też o pracy PTW "od kuchni": 

PTW swoje cztery latka uczciło z humorem i werwą. Nie zapomniało o podziękowaniach.Z tej okazji bardzo duża grupa seniorów z PTW odtańczyła w Parku Południowym zumbę w charakterystycznych koszulkach PTW. Zawitał tam też Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Wirtualna Kultura teraz marzy o koszulce - na zumbę nie ma sil.
Wirtualna Kultura przeczytała na Facebooku PTW, że 

"30 czerwca w PTW WCRS odbyło się spotkanie Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Wrocławiu.

Przy tej okazji Katarzyna Delikowska - Kierownik Zespołu PTW WCRS otrzymała z rąk Pani Michaliny Witczak w imieniu Zarządu Okręgowego PZERiI, podziękowania za stworzenie przyjaznego miejsca wspierającego i ułatwiającego organizację spotkań Wrocławskich Seniorów oraz integrację i aktywizację wrocławskiego środowiska senioralnego."

BRAWO!Uwaga. Katarzyna Delikowska, kierowniczka PTW, jest na środku zdjęcia powyżej. Wszystkie zdjęcia są z Facebooku PTW.

PTW niestety nie ma swojej platformy internetowej. O wszystkim pisze tylko na Facebooku. Mimo przerwy wakacyjnej nadal dużo się tam dzieje. 
W trakcie wakacji, nieprzerwanie istnieje możliwość skorzystania z:
 • porad prawnych;
 • indywidualnych konsultacji cyfrowych;
 • porad z psychologiem;
 • porad z ustawy o pomocy społecznej.
Zapisy w Punkcie Informacyjnym PTW WCRS (pok.318) lub pod nr telefonu 739 194 102 i 739 194 072.


WAŻNE WAŻNE WAŻNE

Czy już wiecie, że zapisy na zajęcia na nowy semestr jesienno-zimowy w PTW będą 30 sierpnia 2023, o godzinie 10, w siedzibie PTW przy placu Solidarności. 1/3/5? Zapiszcie tę datę!   

Od 30 sierpnia od godziny 10.00 rozpoczynamy zapisy na nowy, jesienno-zimowy semestr: zumba gold; gimnastyka ciała z elementami tańca; joga dla seniorów.

W związku z koniecznością wypełnienia deklaracji uczestnictwa w zajęciach, zapisy będą się odbywały osobiście w dniu 30 sierpnia od godz. 10.00 w AULI (SALA 403), w kolejnych dniach w Punkcie Informacyjnym PTW WCRS.


Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. Krysiu, nic nie licz już.. Odpoczywaj. Kochamy Cię.!!!! Świetny tekst. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała ekipa pod przewodnictwem Kasi Delikowskiej, drugiej takiej nie ma. Dziękuję Wam za Wasze poświęcenie i oddanie temu, co robicie na rzecz wrocławskich seniorów.
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie tak sobie przejrzeć to wszystko. Dzięki.
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Od trzech lat korzystam z różnych warsztatów i zajęć w PTW. Wszyscy są tam bardzo pomocni i uśmiechnięci. Agnieszka jest bardzo miła i ma szczery uśmiech, zawsze służy pomocą i wszystko dokładnie wytłumaczy. Kamil jak odbiera telefon to miło się wita i zawsze jest doskonale zorientowany. Jola ma świetne pomysły i chętnie je dla nas realizuje. Czasami krótko zakręci zgrabnymi bioderkami na Zumbie Gold i dodaje nam pałera. Agatka to młoda i urocza dziewczyna o serdecznym uśmiechu i dużych umiejetnosciach tanecznych. Nikodem to dżentelmen i świetny fotograf. Natalia jest zawsze uprzejma i uśmiechnięta. A Pani Katarzyna całość świetnie ogarnia i jest zawsze modnie ubrana. Wszystkich ich tam lubię i życzę samych sukcesów Basia Kiela

  OdpowiedzUsuń
 5. Basia świetnie to ujęła, potwierdzam, to wszystko prawda. PTW to świetny zespół i mili ludzie. Lubię ich odwiedzać a kiedy mogę to korzystam z propozycji PTW WCRS. Zofia SJ

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż tak ,, dokładnie " i imiennie nie znam wszystkich..
  Ale, cały wspaniały zespól bardzo się stara na naszą rzecz. I szkoda że nie ma ten zespół kompetencji tworzyć jeszcze więcej grup aktywności bo tu ja nigdy nie mogę się załapać. Po złamaniu kręgosłupa nie miałam siły stać w kilkugodzinnej kolejce, a ćwiczyć muszę...
  Za wszystkie starania Wasze dziękuję. Pozdrawiam i następnych wspólnych lat życzę Majka

  OdpowiedzUsuń
 7. I skromna, ale prośba: podpisujcie się kochani. Chyba nie ma wstydu z powodu tych miłych komentarzy. Anonimowość nie brzmi dumnie ...

  OdpowiedzUsuń