poniedziałek, 14 grudnia 2020

Bożonarodzeniowy jarmark w Rothenburgu

Wirtualna Kultura znała od przedszkola załączony obok obrazek i dopiero 25 lat temu przypadkowo się dowiedziała, że to miasto naprawdę istnieje i jest jak z bajki. Obrazek oglądała całe życie i teraz marzy, żeby tam pojechać. To jest Rothenburg ob der Tauber w Niemczech:

Widok, który jest na obrazku, jest bardzo charakterystyczny i pojawia się w każdej relacji z wizyty w mieście i jest też w tym filmie:
Kliknijcie na pierwsze zdjęcie i porównajcie ze zdjęciem z filmu:


W Rothenburgu jest  największy na świecie całoroczny sklep z artykułami świątecznymi, a na jarmark bożonarodzeniowy turyści przyjeżdżają z całego świata - 500 lat tradycji. 

Może kiedyś uda się Wam pojechać do Rothenburga ob der Tauber albo wybrać się na romantyczną wycieczkę Renem. Nie traćmy nadziei i marzeń. Tylko się nie pomylcie - są inne miasta o podobnej nazwie.

Rothenburg to bardzo stare bawarskie miasteczko, chętnie odwiedzane przez polskich turystów. Ma ciekawą legendę o powodach wypicia galonu wina w ciągu jednego dnia. 

Uwaga. Wirtualna Kultura ostatni raz obrazek widziała w roku 2011 i nie wie, co się z nim stało. Dobrze, że zostały chociaż jego zdjęcia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. Koniecznie musimy tam pojechać! Ola

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie i bardzo nastrojowo. Ciekawa byłaby wycieczka tam. Tymczasem to tylko marzenie, ale może za rok?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie opisane miasto,samo w sobie bardzo malownicze.zwiedzimy je razem z W.K.Baca

  OdpowiedzUsuń
 5. I trzeba tez zobaczyc Noël w Strassburgu (francja)

  OdpowiedzUsuń
 6. Noel w Strassburgu To najpiekniejszy Christmes Market

  OdpowiedzUsuń