czwartek, 10 grudnia 2020

Jeśli nie Adaś, to może Andrzej?

Jeśli nawet nie zainteresują Was przygotowane przez Muzeum Pana Tadeusza wydarzenia, to może zainteresuje Was chociaż, kto je przygotował. Idealnie byłoby, żeby i jedno i drugie zainteresowało Was. 

Zgodnie z kanonem dziennikarstwa (?) nie napiszę od razu, o jakie wydarzenia  w Muzeum Pana Tadeusza chodzi. Zacznę od czegoś innego. Nie mogę sobie odmówić napisania o Mikołaju, który w niedzielę był w Rynku razem z Prezydentem Wrocławia. 

Związek Muzeum z Mikołajem jest bardzo naciągany - tak naciągany, jak długi jest wrocławski Rynek. Muzeum Pana Tadeusza jest w Rynku. Choinka też w Rynku, a pod choinką (obok niej) był Mikołaj - Andrzej i to nie sam. Kliknijcie na zdjęcia, które Wirtualna Kultura dostała od niego.


Niedawno Wirtualna Kultura dowiedziała się, że Andrzej jest Świętym Mikołajem od 40 lat. Sam szyje i naprawia swój strój galowy. Trudno w to uwierzyć. Taki zdolny był już w przedszkolu? Czy ktoś z Was może to potwierdzić? Może Jurek "od wycieczek", który też w Rynku był.

Wróćmy do Muzeum i do dwóch jego propozycji:
  • W ramach projektu „Mickiewicz. Transmisja” 12 grudnia 2020 będzie premiera online spektaklu „Zosia” w reżyserii Marty Streker oraz słuchowiska „Ptaki nocne” w reżyserii Marzeny Sadochy. Warto przeczytać kim są twórcy i co to ma wspólnego z Adasiem Mickiewiczem. Kliknijcie: Ptaki nocne oraz Zosia
  • Filmowe warsztaty czytania, czyli cykl filmików realizowany ramach IV Festiwalu Tradycji Literackich. W każdym odcinku Marcin Wilk rozmawia z gośćmi o książkowych podcastach, blogach w mediach społecznościowych, czasopismach i instagramowych profilach, na które warto zaglądać. Kliknijcie: ABy czytać

Wirtualna Kultura (była Popowiczanka) tęskni za Adasiem w deszczu zapłakanym:
Krystyna - Wirtualna Kultura 

1 komentarz:

  1. Irena ze Szczepina13 grudnia 2020 19:40

    Wszystkim, którzy nie byli w Muzeum Pana Tadeusza - polecam.Muzeum na Wszystkich robi wrażenie. Rękopis Pana Tadeusza, kostiumy z epoki Mickiewicza, przepiękne bardzo ozdobne sufity i cuda elektroniki. Naprawdę warto!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń