środa, 9 grudnia 2020

Ukochany mężczyzna w kuchni

Po "Ani w niebieskich okularach" wszystkiego można się spodziewać. Ale kto to widział, żeby na warsztatach z gier logicznych zadawać "kuchenne" zadania domowe! Uczestniczki warsztatów miały zaproponować przepis na zachęcenie ukochanego mężczyzny do upieczenia świątecznych ciast. Dla nowych (czy tacy są?) czytelników bloga wyjaśnienie: "Ania w niebieskich okularach" to Ania Jurkowska:

Tym razem tylko Basia z Ołbina zrobiła zadanie domowe. Oto jej przepis:
 1. Dwa dni przed pieczeniem ciast powiedzieć ukochanemu mężczyźnie, że będziemy potrzebowały jego pomocy w kuchni. Koniecznie trzeba dodać, że podziwiamy jego mądrość i siłę.
 2. Wieczorem, dzień przed planowanym pieczeniem, przygotować wyśmienitą, nastrojową kolację, w trakcie której powspominać i pochwalić wypieki teściowej.
 3. Przed snem mimo chodem napomknąć, że mamy przygotowany dla ukochanego mężczyzny prezent pod choinkę, a na stole w kuchni stoi bateria piwa.
Cała grupa "od gier logicznych" stwierdziła, że przepis Basi jest bardzo bardzo. Zobaczymy, kto go zastosuje. Autorka przepisu jest na pierwszym zdjęciu, które zrobiła w dniu swoich imienin. Kliknijcie na miniaturę zdjęcia.

Wirtualna Kultura w poniedziałek, 7 grudnia 2020, wzięła zdalny udział w spotkaniu zorganizowanym przez Przestrzeń Trzeciego Wieku:
Punktem kulminacyjnym spotkania był film nakręcony w kuchni Ewy Rapacz. Ewa razem z koleżankami pokazała, jak przygotowuje się wigilijne potrawy. Niektóre potrawy nie były znane Wirtualnej Kulturze.Wirtualną Kulturę najbardziej zaskoczyła lekko słodka zupa z kaszą manną i płatkami migdałowymi. Ona była błędnie przekonana, że wszyscy gotują na wigilię czerwony barszcz. Nie! W internecie można znaleźć przepisy na inne wigilijne zupy:

Uwaga 1. Jest już nowy numer biuletynu wroclaw.pl. Do końca roku będzie się ukazywał co tydzień. Bardzo ciekawa lektura:
Biuletyn w wersji pdf, kliknijcie: Biuletyn - plik pdf.


Uwaga 2. Jeśli we wtorkowy wieczór zapomnieliście o spotkaniu z Mariuszem Szczygłem, to tutaj możecie zobaczyć nagranie na YouTube (pomińcie początek nagrania - czekanie na rozpoczęcie spotkania):
Krystyna - Wirtualna Kultura 

5 komentarzy:

 1. Krysiu, dziękuję z całego serca za ten i wszystkie wpisy. Dziękujemy że jesteś z nami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, Twoje żarty i dowcipy na zajęciach z Anią poprawiają nam humory. Dziękuję.

   Krystyna

   Usuń
 2. A ja bardzo żałuję, że nie brałam czynnego udziału w treningach pamięci, ale za to pilnie śledziłam wszystkie wasze poczynania. Jeśli będzie miejsce dla Moniki w waszej grupie, to chętnie przyłączę się do Was od Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moniko, dołącz do nas. Na zajęciach jest wesoło i optymistycznie.

   Krystyna

   Usuń