sobota, 26 grudnia 2020

Rodzinne tradycje

Rodzinne, bożenarodzeniowe tradycje w czasach pandemii w niektórych domach uległy ograniczeniom. W rodzinnym domu Wirtualnej Kultury w wigilijny poranek były "kłótnie" o to kto będzie ubierał choinkę. Pierwszy dzień Świąt spędzano tylko w gronie najbliższej rodziny - wreszcie był czas na wspólny spaceru. Dopiero drugi  dzień Bożego Narodzenia był dniem na składanie wizyt. 

Kto z nas w tym roku zdecyduje się na wizyty "w realu" drugiego dnia świąt? Wirtualna Kultura chciałaby Was zachęcić do wizyt na stronach instytucji kulturalnych:

Na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora są linki do e-wizyt kulturalnych - skopiowane ze strony ministerstwa. Może coś Was zainteresuje?

Jest w czym wybierać. Polska Opera Królewska nadaje koncerty online na Facebooku, a Teatr Wielki (Opera Narodowa) na VOD:

Jerzy Lesicki, Przewodniczący Wrocławskiej Rady Seniorów, opublikował życzenia dla nas:

Poniższe zdjęcie jest dla niedowiarków, którzy wątpią, że Wirtualna Kultura była "osiągalna" w Wigilię na Skypie - zdjęcie zrobiła Ania wiele kilometrów poza Wrocławiem:


Na pierwszym zdjęciu jest pamiątka kupiona w Bostonie w sierpniu 2001, przed wrześniowym atakiem na World Trade Center, kliknijcie: World Trade Center - Wikipedia. Wirtualna Kultura miała wtedy szczęście. Kliknijcie na zdjęcie. 

Kolędy w wykonaniu Eleni:

Uwaga. W Galerii na blogu stale przybywa Waszych choinek:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz