piątek, 25 grudnia 2020

30 Kreatywnych Wrocławia 2020 - serce rośnie

Po bardzo udanej wirtualnej Wigilii na Skypie w rodzinnej przepisowej grupie pięciosobowej Wirtualna Kultura przegląda "zaległości", bo koniec roku tuż, tuż. Trochę się tego uzbierało, bo ona za dużo czasu spędzała "w sieci". Zastanawia się, czy zwrócić się do znajomych z Facebooka z prośbą o wymyślenie imienia dla Mikołaja, który zaprzyjaźnił się z Marshalem - "Mikołaj" chyba może mieć własne indywidualne imię??? Jak myślicie? Kliknijcie na zdjęcie, bo Mikołaj jeszcze nie urósł i jest malutki.

Wirtualna Kultura zawsze się cieszy, gdy zostanie wyróżniony ktoś, o kim już na blogu pisała lub kogo zna. W tym roku taką osobą okazała się Joanna Szczepańska-Gieracha, jedna z 30 Kreatywnych Wrocławia 2020. Wirtualna Kultura pisała o niej na blogu w kwietniu 2020:

Urzekł ją wtedy głos Joanny, działający kojąco na jej duszę:

W tym roku Gala "30 Kreatywnych Wrocławia" była "w sieci". Wirtualna Kultura zapomniała "podłączyć się do sieci" i Gali nie widziała. Wielka szkoda. Laureaci są bardzo inspirujący - serce rośnie, że mamy takich wrocławian!

Organizatorzy Gali tak o Joannie Szczepańskiej-Gieracha napisali (kliknijcie: Joanna Szczepańska-Gieracha):

"Profesor Joanna Szczepańska-Gieracha jest psychoterapeutką i fizjoterapeutką wykładającą na Akademii Wychowania Fizycznego i Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Swoim studentom przedstawia fizjoterapię od nieco innej strony – człowiek to nie tylko ciało, ale również psychika, z którą trzeba umieć pracować, by osiągać rezultaty na poziomie somatycznym. Psychoterapeutka jest również członkinią Polskiej Akademii Nauk i działa w sektorze innowacyjnych rozwiązań, łącząc wiedzę z zakresu psychoterapii, fizjoterapii i nowoczesnych technologii.

Jej najnowszym „dzieckiem" jest terapia prowadzona w wirtualnej rzeczywistości w procesie rehabilitacji poudarowe
j.  (...)

Umiejętności profesor wdrażane są w działania i projekty Fundacji „Siwy Dym”, gdzie pracuje się głównie z kobietami 60+. – Poprzez stronę internetową naszej fundacji sprawdzamy ryzyko depresji bez wychodzenia do lekarza psychiatry, bo dla niektórych może być to wstydliwe."

Więcej się dowiecie, klikając jeszcze raz tutaj: Joanna Szczepańska-Gieracha

Fundacja "Siwy Dym" jest znana czytelnikom bloga: 
Na internetowych stronach Fundacji jest link do badania samopoczucia w ostatnich dwóch tygodniach:
Zamiast wypełniać anonimową, darmową ankietę, można zadzwonić na numer 500 138 483 i umówić się na spotkanie. Można też się zapisać na wirtualną terapię:
Dzięki  najnowocześniejszej dostępnej technologii, jaką są gogle VR (virtual reality), odbywa się podróż do Wirtualnego Ogrodu Terapeutycznego, gdzie może się zrelaksować, wyciszyć, odzyskać spokój i pogodę ducha. Brzmi to intrygująco.

Rok temu Wirtualna Kultura znała osobiście niektóre kreatywne laureatki. Zeszłoroczna Gala w salach IMPARTUu przy ulicy Mazowieckiej zostawiła niezapomniane wrażenia:
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Umówię się na wirtualną terapię .Baca

    OdpowiedzUsuń
  2. Wirtualna Kultura pracuje nawet w Boze Narodzenie! I to wszystko dla nas.DZIEKUJEMY

    OdpowiedzUsuń