piątek, 4 grudnia 2020

Wirtualna Kultura będzie czytać online


Wirtualna Kultura polubiła "Przestrzeń Trzeciego Wieku", bo nazwa kojarzy się jej z matematyką wyższą. Nie wiadomo, czy autorzy nazwy pomieszczeń na czwartym piętrze w budynku przy Placu Solidarności byli tego świadomi. 

Przestrzeń (space) pojawia się na wykładach z matematyki już na pierwszym roku, a dokładnie mówiąc pojawia się "przestrzeń liniowa wymiaru n". Wirtualną Kulturę kusiło, żeby zaproponować zmianę nazwy pomieszczeń na "Przestrzeń wymiaru trzy", bo "trzeci wiek" brzmi anachronicznie - on dawno odszedł, teraz mamy wiek XXI.

Wirtualna Kultura ma już "chody" w "Przestrzeni Trzeciego Wieku" dzięki wpisom na blogu - zapracowała na to. Nic więc dziwnego, że Jola Podsiadło zaprosiła ją na spotkanie online w poniedziałek, 7 grudnia o godz. 14. Scenariusz opowieści o przygotowaniach do świąt otrzymało kilkanaście osób. Będą czytać. 

Wirtualna Kultura ma do przeczytania aż sześć linijek. Będzie to ćwiczyć przez cały weekend. Towarzyszyć jej będą trzy postaci, które widać na drugim zdjęciu. Dlaczego te? Może powie o tym w poniedziałek. Na głowie będzie miała czapkę (własną) Mikołaja. Kliknijcie na zdjęcie.

Aby dołączyć do tego spotkania  7 grudnia o godz. 14, kliknijcie na ten link: 

Będziecie musieli wpisać imię i podjąć decyzję, czy chcecie tylko słuchać, czy też mówić. Warto wybrać tę drugą opcję, bo po części oficjalnej będzie rozmowa (dyskusja?) o tradycjach świątecznych. Jeśli w trakcie spotkania pojawi się na ekranie film z YouTobe, to kliknijcie na strzałkę. Wówczas nagranie będzie słychać.

Przed spotkaniem o przygotowaniach do świąt będzie o godzinie 13 spotkanie online z aktorem Piotrem Machalicą. 

Informacje o tym wszystkim i innych wydarzeniach są podawane na bieżąco na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora i na Facebooku Przestrzeni Trzeciego Wieku:
Tutaj jest plan wydarzeń w grudniu:

Jak już pisałam, codziennie o godzinie 9tej na Facebooku Przestrzeni Trzeciego Wieku odsłania się okienko kalendarza adwentowego z zadaniem:
  • kliknijcie: Przestrzeń Trzeciego Wieku - Facebook.
  • 1 grudnia: przez najbliższe 24 dni codziennie gimnastykuj się przez 10 minut,
  • 2 grudnia: ugotuj zdrową zupę,
  • 3 grudnia: udekoruj okno w adwentowym klimacie.
Zdjęcia lub filmiki z wykonanych zadań trzeba wysyłać na adres: ptw.zebrowska@gmail.com

W piątek, 4 grudnia jest o godzinie 11 jest spotkanie mikołajkowe online:
Może Andrzej będzie Mikołajem?

Dodatek.
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Najladiejszym Mikolajem bedzie Wirtualna Kultura i wtedy jako jej najstarsza kolezanka licze na specjalny présent!
    A blog jak zawsze pelen perelek humoru

    OdpowiedzUsuń