wtorek, 1 grudnia 2020

Wirtualna Kultura na niezwykłych Andrzejkach

Udało się! W poniedziałek, 30 listopada, o godzinie 16tej kilkudziesięciu seniorów kliknęło w link, który zaprowadził ich na Andrzejki przygotowane przez Przestrzeń Trzeciego Wieku i kilkunastosobową grupę seniorów związanych od lat z Wrocławskim Centrum Seniora, czyli "placem Domikańskm", a teraz też z Przestrzenią Trzeciego Wieku. Linki do tego wydarzenia były na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora i na naszym blogu:


Wirtualna Kultura takiej okazji nie mogła przegapić, tym bardziej, że w ciągu ostatniego roku poznała kilka osób z tej grupy i zawsze podziwiała, jak seniorzy biorą sprawy w swoje ręce.

Program spotkania był urozmaicony. Przypomniano tradycję, zwyczaje i wróżby andrzejkowe. Wirtualna Kultura nie wiedziała, że tyle tego jest. Były przerywniki muzyczne - utwory wykonywane przez Andrzejów na YouTube. Oj, ktoś się bardzo napracował, żeby to wszystko przygotować i wymyślić. Każdy mógł się przekonać, jaki jest i co go czeka. Według numerologii Wirtualna Kultura jest dziewiątką (brano pod uwagę tylko dzień urodzenia), czyli osobą niezależną, pełną pasji. Wybrana przez nią cyfra 3 wróży jej życie w dalekim kraju (?), a stokrotka oznacza, że powinna staranniej wybierać przyjaciół:


Kulminacyjnym punktem programu był film, na którym seniorzy z grupy o-CAL-eni pokazali w praktyce wiele andrzejkowych wróżb, w tym lanie wosku i przeciskanie pomiętego papieru przez klucz. Interpretacje cieni na ścianie, jakie wosk i papier tworzyły, były rewelacyjne. Fantazji i polotu nie zabrakło. BRAWO!

Finał Andrzejek był imieninowy. Solenizant, Andrzej, był bardzo zaskoczony niespodzianką przygotowaną przez jego przyjaciół seniorów. Wielu zagranicznych wykonawców zaśpiewało mu sto lat na YouTube, a wszyscy uczestnicy spotkania podziwiali na zdjęciach dziesiątki jego wcieleń.


Czytelnicy bloga na pewno Andrzeja rozpoznali. Tak, to zbieracz grzybów, aktor filmowy, tancerz, model, autor przepięknych zdjęć, itd:

Przestrzeń Trzeciego Wieku stale coś proponuje online. W środę, 2 grudnia, o godzinie 12 będzie adwentowe spotkanie online, kliknijcie: Spotkanie adwentowe. Informacje o wszystkich propozycjach są na Facebooku i na stronach internetowych Wrocławskiego Centrum Seniora:
Codziennie w okresie Adwentu na godzinie 9tej pojawi się zadanie na Facebooku Przestrzeni Trzeciego Wieku. Pomysłodawcy Kalendarza Adwentowego PTW zachęcają do robienia zdjęć i filmów z realizowanych zadań. Można je wysyłać na adres: ptw.zebrowska@gmail.com

Uwaga. Wirtualna Kultura zrobiła zdjęcia ekranu w trakcie Andrzejek. Kliknijcie na miniatury zdjęć.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz